ХІ психологічний інтенсив "Репужинці 2016"

Post date: Dec 6, 2016 1:58:58 PM

Близько 120 учасників зібрав ХІ психологічний інтенсив, який проводився з 11 по 17 липня 2016 року на базі відпочинку БДМУ «Здоровя», що розташована у с. Репужинці. Географія учасників представлена майже усіма регіонами України: окрім учасників з Чернівців захід відвідали студенти та фахівці з Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Івано-Франківська, Луцька, Рівного, Острога, Тернополя, Кременчуга, Черкас, Полтави, Камянець-Подільська та інших міст.

Учасники мали змогу працювати в навчальних та терапевтичних групах, що представлені різноманітними сучасними напрямками психології та психотерапії: психодрама (тренери Олена Попелюк – психотерапевт, супервізор, секція психодрами УСП,Львів, Вікторія Осипенко – психолог-консультант медико- психологічного центру, Чернівці), гештальт-терапія (тренери Ірина Толочко – практикуючий психолог, гештальт -терапевт, супервізор, Чернівці, Лариса Дідковська – доцент кафедри психології ЛНУ ім. І.Франка, президент Української асоціації гештальт-терапії, супервізор,Львів), системна сімейна терапія (тренери Ольга Юрценюк – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка, консультант медико- психологічного центру БДМУ, Тетяна Котик – психолог- консультант медико-психологічного центру БДМУ, Чернівці), танцювально-рухова терапія (тренер Любов Моленса - практикуючий психолог, танцювально-руховий терапевт,Чернівці), психодинамічна арт-терапія (тренер – психоаналітик, арт-терапевтА.Сидоренко, Львів). Професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології ХНМУ Володимир Коростій провів триденну навчальну групу з пропедевтики психіатрії. Тренінг креативності був запропонованийучасникам доцентом кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Т. Шевченка Ігорем Слободянюком. Роботу ведучих процес груп забезпечила Оксана Пендерецька – психолог-консультант медико- психологічного центру, викладач кафедри психології та соціології БДМУ.

В межах інтенсиву відбувся науково-практичний семінар, присвячений роботі з пацієнтами з нарцистичним розладом за участю професора Герхарда Дамманн а–супервізора, головного лікаря партнерської психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія). Жваву дискусію викликали лекції професора Олег Чабана –завідувача кафедри психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О. Богомольця, віце- президент АППУ «Онтогенетична нейропсихологія як основа психотерапії», «Час як симулякр в психотерапії». Під час науково-практичного семінару «Посттравматичний стресовий розлад: психотерапія в рамках протоколу» проведеного проф.О.Чабаном учасники змогли детально розібрати нюанси ведення хворих даної нозології.

Досвідом роботи з учасниками бойових дій в межах проекту «Серце Воїна» поділився Олег Гуковський, Тернопіль.

Захоплені відгуки учасників зібрав виступ плейбек-театру БДМУ «Луна».