Навчально-практичний проект "Школа лідерів".

Post date: Dec 6, 2016 1:20:47 PM

09 грудня 2015 року відбулося восьме засідання Студентської ради ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет", присвячене завершенню студентського навчально-практичного проекту "Школа лідерів".

Вітальним словом засідання розпочав ректор ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет", професор Тарас Миколайович Бойчук та урочисто провів церемонію вручення випускних сертифікатів молодим лідерам та подяк за активну участь у проведенні та сприяння в організації: проректору з науково-педагогічної роботи та виховання, доценту Ніні Іванівні Зорій, Голові Студентської ради Віктору Романчуку, завідувачу кафедри психології та соціології , професору Аллі Степанівні Борисюк, керівнику медико-психологічного центру, доценту Олександру Юрійовичу Поліщуку, викладачу кафедри психології та соціології, психологу-консультанту медико-психологічного центру Вікторії Анатоліївні Осипенко, а також координаторам проекту, студенткам медичного факультету № 2 Яні Рудяк та Юлії Паранюк.

Студентський навчально-практичний проект «Школа лідерів» тривав протягом року (жовтень 2014р. - листопад 2015р.) і складався з 34 зустрічей, де студенти-слухачі «Школи лідерів» мали можливість послідовно ознайомлюватись з соціально-психологічним змістом влади, поняттям авторитету, проблемами ефективності групової діяльності і згуртованості групи, індивідуальними чинниками ефективного керування групою, процесом прийняття групового рішення, груповими конфліктами і механізмами прийняття рішення, основами правознавства, особливостями діяльності центральних державних органів та місцевого самоврядування, розподілом ресурсу державної влади та органів студентського самоврядування, PR-технологіями.

Випускники "Школи лідерів" представили на обговорення Студентської ради практичні проекти як кінцевий продукт свого навчання, спрямовані на розвиток та вдосконалення системи органів студентського самоврядування та дозвілля студентів БДМУ: "Студентське наставництво", орієнтоване на оптимізацію соціально-психологічної адаптації студентів-першокурсників за допомогою студентів-старшокурсників, за принципом горизонтальної взаємодії студент-студенту; організація "Центру навчання першої невідкладної допомоги", спрямованого на підготовку студентів БДМУ як інструкторів з навчання по наданню першої невідкладної допомоги; організація "Альтернативного центру навчання" як полікомплексної структури , вільного простору студентів БДМУ, інтернів та лікарів, база для особистого та професійного розвитку студента-медика; за аналогією концепції бібліотеки-кампусу університетів Європи та Америки.

Наприкінці засідання Студентської ради відбулося обговорення та затвердження положення про навчально-практичний проект "Школа лідерів" державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».