"Ресурси в роботі зі стресом, тривогою, травмою. Психологічна гнучкість"

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:18 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

IMG_2881.jpg27-28 листопада у Чернівцях відбувся практичний семінар "Ресурси в роботі зі стресом, тривогою, травмою. Психологічна гнучкість", учасниками якого були понад 50 осіб - психологи, психотерапевти, соціальні працівники, волонтери, що надають допомогу постраждалим внаслідок кризових подій в Україні.

Семінар проходив на базі Чернівецької обласної психіатричної лікарні за сприяння Вищого державного навчального закладу "Буковинський державний медичний університет".

Метою семінару були навчання і обмін досвідом психологів щодо надання психологічної допомоги на ранніх стадіях переживання стресових і травматичних подій, що дозволить попередити розвиток у постраждалих посттравматичного стресового розладу (ПТСР), значно ефективніше протистояти стресу, відновити працездатність та нормалізувати функціонування в сім'ї та соціумі.

Ведучі семінару - Сидоренко Андрій та Микола Винницький, поділилися інформацію та досвідом, отриманими, зокрема, протягом програми обміну"Відкритий світ" (“Ореn world”) в Єльському університеті (США) у 2014 р. щодо того, як долати наслідки стресу, відновлювати відчуття самоконтролю та продовжувати ефективно функціонувати в стресових умовах.

Під час семінару відбулося навчання для представників волонтерських громадських організацій з приводу пошуку нових ресурсів, покращення взаємодії та профілактики емоційного вигорання. Також відбувся перфоменс студентського playback театру "Луна".

Playback театр у різних країнах використовується як форма "розумної"розваги та імпровізації, шлях розвитку відносин у різних спільнотах, вид унікальної зустрічі людей.

Присутні отримують можливість спробувати себе у ролі драматурга і режисера "особистого спектаклю".

Простір playback - це простір, де немає заданого сценарію і попередньо підготовлених слів, а є лише глядач зі своєю історією. Щира взаємодія акторів і глядачів дозволяє побачити різні за емоційним наповненням історії, які є важливими та значимими для всіх учасників.

Семінар організовано в рамках проекту “Соmmunity Self-help” (Спільноти самодопомоги), за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.