Як успішно скласти сесію: поради студентові
1. Найкращий спосіб успішно скласти сесію – готуватись не до сесії, а до кожного заняття протягом семестру. Навіть якщо рівень засвоєння матеріалу не буде рівномірним, все одно утвориться певна система знань без прогалин і «білих плям», що дозволить перед самими іспитами лише доповнювати й розширювати свої знання необхідними уточненнями, додатковими фактами та іншим матеріалом.
2. Важливо обрати зручний та ефективний власне для вас формат підготовки: комусь краще підходять індивідуальні заняття, хтось краще працює у групі. Робота у групі, якщо вона неправильно організована, може призводити до відволікань, до марної втрати часу, проте є у неї й свої переваги. Готуючись до іспитів у групі, можна стати один для одного «репетиторами» й «екзаменаторами», розподіляючи матеріал і обов’язки. Наприклад, хтось ретельно готує тему і пояснює її іншим, потім один одного перевіряють.
3. Потрібно оцінити запитання з погляду пріоритетності. Базові, фундаментальні запитання потребують першочергового вивчення, без їх розуміння вивчення більш конкретних перетвориться на механічне запам’ятовування без усвідомлення логічних зв’язків.
4. Не намагайтесь вивчити кожне запитання досконало. Відмінна відповідь на одне з них і абсолютне незнання іншого справить на екзаменатора негативне враження. Краще готуватись «у два кола», спочатку забезпечивши собі «задовільний» рівень оволодіння усім матеріалом, а пізніше вдосконалюючи свої знання, наскільки вистачить часу й сил.
5. Уникайте ситуацій «авралу», працюйте планомірно, не порушуючи звичного режиму, зберігаючи баланс між працею і відпочинком. Безсонні ночі, зловживання стимуляторами на зразок міцної кави, можуть призвести до виснаження і катастрофічного зниження працездатності.
6. Пишіть шпаргалки, але ніколи не беріть їх на іспит. Короткий тезовий виклад матеріалу у письмовій формі допоможе його краще структурувати і запам’ятати (особливо це стосується людей, для яких зорова пам’ять є домінуючою).
7. Добре харчуйтесь, щоб забезпечити організм необхідними йому поживними речовинами. Гуляйте, провітрюйте приміщення, адже мозок під час інтенсивної роботи потребує кисню.
8. Перед іспитом обов’язково виспіться, щоб дати своєму мозкові можливість працювати з максимальною ефективністю під час іспиту.
9. Якщо нервуєте – не вживайте заспокійливих, вони гальмують мисленнєві процеси, знижують швидкість реакції. Краще розслабтесь, промедитуйте, послухайте улюблену музику, поспілкуйтесь з приємною вам людиною.
10. Намагайтесь виглядати охайно, посміхайтесь, іспит – це спілкування, а отже викладачеві повинно бути приємно з вами спілкуватись.