Новини

Перфоманс playback-театру МПЦ БДМУ "Луна"

опубліковано 6 груд. 2016 р., 06:00 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎   [ оновлено 6 груд. 2016 р., 06:01 ]Шановні студенти!

З нагоди Дня психічного здоров’я медико-психологічний центр і кафедра психології та філософії  щиро раді запросити Вас на  

перфоманс playback-театру МПЦ БДМУ "Луна",

що відбудеться 20.10.2016 року  о 17.00 год. за адресою вул. Героїв Майдану,3 (лекційна зала № 1).

* Рlayback-театр "Луна"- єдиний в Україні студентський плейбек-театр, учасники  ІV Всеукраїнського Фестивалю  Психодрами (м. Київ), фестивалю «АРТ-Плейбек» (м. Київ), науково-практичної конференції з психодрами (м. Львів), «V Ювілейного Фестивалю психології і психотерапії» (м. Чернівці) та психологічного фестивалю «Територія дитинства» (м. Чернівці).

**Playback-театр - це одна з форм сучасного некласичного психотерапевтичного театру.  Сьогодні playback-театр поширений у всьому світі і використовується як форма «розумної» розваги, імпровізації і форма розвитку відносин у різних спільнотах, форма підтримки людей, можливість унікальної зустрічі мистецтва та звичайного життя. Актори як матеріал використовують життєві історії присутніх глядачів, що розігруються на сцені. Це і невеликі замальовки з життя, і довгі історії з різними персонажами й подіями, і мрії, і фантазії, і навіть сни.

Щорічна навчально-терапевтична група, напрямку «Психодрама»

опубліковано 6 груд. 2016 р., 06:00 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

Шановні студенти!

Медико-психологічний центр і кафедра психології та філософії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет» запрошує студентів 3-6 курсів до участі в  щорічній  навчально-терапевтичній групі, напрямку «Психодрама».  

Початок роботи групи 2 листопада 2016 року.

Психодрама - це терапевтичний груповий метод, в якому використовується інструмент драматичної імпровізації для вивчення внутрішнього світу людини, розвитку її творчого потенціалу й розширення стратегій адаптивної поведінки і взаємодії з іншими людьми.  За допомогою спеціальних технік реконструюються та розкриваються почуття, переживання  та неусвідомлені установки, що забезпечує нове бачення, конструктивний погляд на ситуацію та свої можливості.

Тривалість роботи навчально-терапевтичної групи: листопад 2016р. – травень 2017 р., періодичність груп – 1 раз на тиждень.

Обов’язково попередній запис за контактними телефонами або безпосередньо в медико-психологічному центрі.

Контакти МПЦ:

м. Чернівці, вул. Героїв Майдану,3, ауд. 11-12

www.mpc.bsmu.edu.ua

тел.: (0372) 90-20-23

         (095) 170-95-80

Осипенко Вікторія Анатоліївна, викладач кафедри психології та філософії, психолог Медико-психологічного центру, ведуча групи.


ХІ психологічний інтенсив "Репужинці 2016"

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:58 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

Близько 120 учасників зібрав ХІ психологічний інтенсив, який проводився з 11 по 17 липня 2016 року на базі відпочинку БДМУ «Здоровя», що розташована у с. Репужинці. Географія учасників представлена майже усіма регіонами України: окрім учасників з Чернівців захід відвідали студенти та фахівці з Києва, Львова, Харкова, Вінниці, Івано-Франківська, Луцька, Рівного, Острога, Тернополя, Кременчуга, Черкас, Полтави, Камянець-Подільська та інших міст.

Учасники мали змогу працювати в навчальних та терапевтичних групах, що представлені різноманітними сучасними напрямками психології та психотерапії: психодрама (тренери Олена Попелюк – психотерапевт, супервізор, секція психодрами УСП,Львів, Вікторія Осипенко – психолог-консультант медико- психологічного центру, Чернівці),  гештальт-терапія (тренери  Ірина Толочко – практикуючий психолог, гештальт -терапевт, супервізор, Чернівці, Лариса Дідковська – доцент кафедри психології ЛНУ ім. І.Франка, президент Української асоціації гештальт-терапії, супервізор,Львів),  системна сімейна терапія (тренери Ольга Юрценюк – доцент кафедри нервових хвороб, психіатрії та медичної психології ім. С.М.Савенка, консультант медико- психологічного центру БДМУ, Тетяна Котик – психолог- консультант медико-психологічного центру БДМУ, Чернівці), танцювально-рухова терапія (тренер Любов Моленса - практикуючий психолог, танцювально-руховий терапевт,Чернівці), психодинамічна арт-терапія  (тренер – психоаналітик, арт-терапевтА.Сидоренко, Львів). Професор кафедри психіатрії, наркології, загальної та медичної психології ХНМУ Володимир Коростій провів триденну навчальну групу з пропедевтики психіатрії. Тренінг креативності був  запропонованийучасникам доцентом кафедри психодіагностики та клінічної психології КНУ ім. Т. Шевченка  Ігорем Слободянюком. Роботу ведучих процес груп забезпечила  Оксана Пендерецька – психолог-консультант медико- психологічного центру, викладач кафедри психології та соціології БДМУ.

В межах інтенсиву відбувся науково-практичний семінар, присвячений роботі з пацієнтами з нарцистичним розладом за участю  професора Герхарда  Дамманн а–супервізора, головного лікаря партнерської  психіатричної клініки м. Мюнстерлінген (Швейцарія). Жваву дискусію викликали лекції  професора Олег Чабана –завідувача кафедри психосоматичної медицини та психотерапії НМУ ім. О. Богомольця, віце- президент АППУ «Онтогенетична нейропсихологія як основа психотерапії», «Час як симулякр в психотерапії». Під час науково-практичного семінару «Посттравматичний  стресовий розлад: психотерапія в рамках протоколу»  проведеного проф.О.Чабаном учасники змогли детально розібрати нюанси ведення хворих даної нозології.

Досвідом роботи з учасниками бойових дій в межах проекту «Серце Воїна» поділився Олег Гуковський, Тернопіль.

Захоплені відгуки учасників зібрав виступ плейбек-театру БДМУ «Луна».

IMG_9884.jpgIMG_0131.jpg


Playback театр "Луна" виступив для професорсько - викладацького складу БДМУ

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:56 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

Playback театр  "Луна" виступив

для професорсько - викладацького складу БДМУ

На базі медико-психологічного центру БДМУ і кафедри психології та соціології  6 травня 2015 року відбувся перфоменс студентського playback театру "Луна" для професорсько - викладацького складу університету.  Актори на сцені спонтанно, без попереднього сценарію, розігрували життєві  історії, якими глядачі ділилися прямо із залу. Взаємодія будувалася за принципом: "слово"- "дія", "історія" - "сценічне програвання".  Імпровізаційне відображення кожної  історії надало можливість подивитися розповідачу  на власну  життєву ситуацію  ніби зі сторони, побачити нові грані  і способи вирішення.

 Запрошені  ділилися веселими і сумними невеликими замальовками з життя, довгими історіями з різними персонажами і подіями,  планами і мріями.   Щирість і невимушеність присутніх дозволила сформувати доброзичливу та дружню атмосферу.

     Актори playback театру "Луна"Бойчук Юлія (3 курс, сп-ть "Медична психологія"), Грабовець Альона (2 курс, сп-ть "Лікувальна справа"), Загарюк Аліна (3 курс, сп-ть "Лікувальна справа"), Копищик Вікторія (5 курс, сп-ть "Медична психологія"), Куц Анастасія (5 курс, сп-ть "Медична психологія"), Панчук Святослав  (3 курс, сп-ть "Лікувальна справа"), Перун Тарас (3 курс, сп-ть "Лікувальна справа"). Керівник - викладач кафедри психології та соціології, психолог-консультант МПЦ БДМУ Осипенко Вікторія

11251707_941785715886242_1671258901_n.jpg


Круглий стіл «Медична психологія: суспільна роль та перспективи розвитку»

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:55 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

З нагоди Всеукраїнського дня психолога 22 квітня 2015 року на кафедрі психології та соціології за участі студентів та викладачів відбувся круглий стіл «Медична психологія: суспільна роль та перспективи розвитку». Під час круглого столу обговорювались актуальні питання розвитку медичної психології як галузі, проблеми, пов’язані з включенням медичних психологів у життя суспільства загалом та роботу лікувальних та лікувально-профілактичних закладів України зокрема, вимоги, що висуваються до фахівців у зв’язку з ситуацією в країні. З короткою доповіддю про особливості професійного розвитку медичного психолога виступила проректор з науково-педагогічної роботи та виховання Зорій Н.І. Керівник Медико-психологічного центру доцент Поліщук О.Ю. зробив огляд можливостей та перспектив для молодих фахівців, зосередивши основну увагу на різноманітних формах післядипломної освіти та отримання власного клієнтського досвіду. Окремо йшлося про актуальні проблеми, пов’язані з проведенням АТО і збільшенням кількості осіб, що зазнали психологічної травматизації, та функції медичного психолога у наданні допомоги учасникам бойових дій, членам їхніх родин тощо. Психолог-консультант медико-психологічного центру, викладач кафедри психології та соціології Пендерецька О.М. підняла питання участі студентів у волонтерському русі, акцентувавши на тому, що волонтерство це гарна нагода отримати практичний досвід та повчитись у досвідчених фахівців. Викладач кафедри психології та соціології Осипенко В.А. представила діяльність плей-бек театру «Луна» і запросила студентів долучатись до його роботи. На завершення в.о. завідувача кафедри професор Борисюк А.С. привітала студентів та колег з професійним святом, побажавши натхнення й витримки у нелегкій, але вкрай важливій праці.

Керівник Медико-психологічного центру доцент Поліщук О.Ю.  виступив на  пленарному засіданні навчально-методичної конференції «Актуальні питання вищої медичної та фармацевтичної освіти: досвід, проблеми, інновації та сучасні технології» з доповіддю на тему «Практика плейбек-театру у формуванні особистості студента-медика»

https://docs.google.com/a/bsmu.edu.ua/uc?id=0B_gICxeGKCQEb24tOHFDcjVwenZvU2xiZnNFZlFUOEhHLU40&export=download

https://docs.google.com/a/bsmu.edu.ua/uc?id=0B_gICxeGKCQESHYwWUt6UGtzRlZGaHBGXzN0WThxbGd3b19r&export=download

https://docs.google.com/a/bsmu.edu.ua/uc?id=0B_gICxeGKCQEcFhNN01xLU8zVHZQcnN1Rl9pN29VY2JxWENj&export=download

https://docs.google.com/a/bsmu.edu.ua/uc?id=0B_gICxeGKCQEbHQyY3NNWWNUa1FhWHFpOXBlZm1oRE1aRVRN&export=download


Тренінгова група - демонстрація психотерапевтичного методу «Психодрама»

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:54 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

З Любіною.jpg

У рамках співпраці між Вищими навчальними закладами та з нагоди Всеукраїнського дня  психолога,  викладачі кафедри психології та соціології, психологи медико-психологічного центру ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» В.А. Осипенко та Л.А. Любіна  на базі  кафедри практичної психології (факультет педагогіки, психології та соціальної роботи) Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 20 квітня 2016 року провели  для студентів  4-го та 5-го курсів напряму підготовки "Практична психологія"  тренінгову групу - демонстрація психотерапевтичного методу «Психодрама». У ході проведення тренінгу, учасники отримали можливість в безпечних умовах дослідити становлення власної професійної ідентичності психолога та визначити значимість і необхідність роботи психолога в сучасних українських умовах. Під час роботи, студенти-психологи ділилися своїми очікуваннями від професії, моделювали можливості  та розглядали ризики діяльності психолога. Студенти продемонстрували високий рівень професійних вмінь і навичок  тренінгової форми роботи.

По завершенню тренінгової роботи відбулось спільне обговорення перспектив розвитку практичної психології в Україні, за участю  співробітників кафедри практичної психології ЧНУ імені Юрія Федьковича (завідувач кафедри,  доцент В.М. Радчук),  викладачів кафедри психології та соціології  ВДНЗ України «БДМУ» та студентів – психологів ЧНУ імені Юрія Федьковича


*Психодрама - це груповий психотерапевтичний метод, в якому використовується інструмент драматичної імпровізації для вивчення внутрішнього світу людини, соціальної поведінки, різноманітних взаємодій. Дієвий в роботі з дітьми та дорослими різного віку, професій, соціального стану, так як дає людині можливість активно експериментувати як з реалістичними, так і з нереалістичними життєвими ролями, вибудовувати стратегію поведінки з різних рольових позицій (як самого учасника групи, так і оточуючих його людей ).Перфоманс плейбек-театру БДМУ «Луна»

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:21 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

Шановні колеги!

26 березня 2015 року   о 17.30 кафедра психології та соціології, медико-психологічний центр БДМУ запрошує Вас на перфоманс плейбек-театру БДМУ «Луна». Актори театру на сцені розігруватимуть історії   глядачів: невеликі замальовки з життя, і довгі історії з різними персонажами і подіями, мрії,  фантазії і навіть сни.

До участі запрошуються  викладачі та студенти, які бажають спробувати себе у ролі драматурга, актора і режисера особистого спектаклю або звичайного глядача .

Виступ відбудеться на кафедрі психології та соціології (вул. Героїв Майдану, 3 , ауд.5)


Навчально-практичний проект "Школа лідерів".

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:20 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

       09 грудня 2015 року  відбулося восьме засідання Студентської ради ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет",  присвячене завершенню студентського навчально-практичного проекту "Школа лідерів".

      Вітальним словом засідання розпочав ректор ВДНЗ України "Буковинський державний медичний університет",  професор Тарас Миколайович Бойчук та  урочисто провів церемонію вручення випускних сертифікатів молодим лідерам та подяк за активну участь у проведенні та сприяння  в організації: проректору з науково-педагогічної роботи та виховання, доценту  Ніні Іванівні Зорій, Голові Студентської ради Віктору Романчуку, завідувачу кафедри психології та соціології , професору Аллі Степанівні Борисюк,  керівнику медико-психологічного центру, доценту  Олександру Юрійовичу Поліщуку, викладачу кафедри психології та соціології, психологу-консультанту медико-психологічного центру Вікторії Анатоліївні Осипенко,  а також координаторам проекту, студенткам медичного факультету № 2 Яні Рудяк та Юлії Паранюк.

      Студентський навчально-практичний проект «Школа лідерів» тривав протягом  року (жовтень 2014р. - листопад 2015р.) і складався з 34 зустрічей, де студенти-слухачі «Школи лідерів» мали можливість послідовно ознайомлюватись з соціально-психологічним змістом влади, поняттям авторитету, проблемами ефективності групової діяльності і згуртованості групи, індивідуальними чинниками ефективного керування групою, процесом прийняття групового рішення, груповими конфліктами і механізмами прийняття рішення, основами правознавства, особливостями діяльності центральних державних органів та місцевого самоврядування, розподілом ресурсу державної влади та органів студентського самоврядування,  PR-технологіями.

      Випускники "Школи  лідерів" представили на обговорення Студентської ради практичні  проекти  як кінцевий продукт свого навчання, спрямовані на розвиток та вдосконалення системи органів студентського самоврядування   та дозвілля студентів БДМУ: "Студентське наставництво",  орієнтоване на  оптимізацію  соціально-психологічної  адаптації студентів-першокурсників за допомогою студентів-старшокурсників, за принципом горизонтальної взаємодії студент-студенту; організація "Центру навчання першої невідкладної допомоги", спрямованого на підготовку студентів БДМУ як інструкторів з навчання по наданню першої невідкладної допомоги; організація "Альтернативного центру навчання"  як  полікомплексної  структури , вільного простору студентів БДМУ, інтернів та лікарів, база для особистого та професійного розвитку студента-медика; за аналогією  концепції  бібліотеки-кампусу   університетів  Європи та Америки.

   Наприкінці засідання Студентської ради відбулося обговорення та затвердження положення про навчально-практичний проект  "Школа лідерів" державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».

IMG_2879.JPG


"Ресурси в роботі зі стресом, тривогою, травмою. Психологічна гнучкість"

опубліковано 6 груд. 2016 р., 05:18 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

IMG_2881.jpg27-28 листопада у Чернівцях відбувся практичний семінар "Ресурси в роботі зі стресом, тривогою, травмою. Психологічна гнучкість", учасниками якого були понад 50 осіб - психологи, психотерапевти, соціальні працівники, волонтери, що надають допомогу постраждалим внаслідок кризових подій в Україні.


Семінар проходив на базі Чернівецької обласної психіатричної лікарні за сприяння Вищого державного навчального закладу "Буковинський державний медичний університет".


Метою семінару були навчання і обмін досвідом психологів щодо надання психологічної допомоги на ранніх стадіях переживання стресових і травматичних подій, що дозволить попередити розвиток у постраждалих посттравматичного стресового розладу (ПТСР), значно ефективніше протистояти стресу, відновити працездатність та нормалізувати функціонування в сім'ї та соціумі.


Ведучі семінару - Сидоренко Андрій та Микола Винницький, поділилися інформацію та досвідом, отриманими, зокрема, протягом програми обміну"Відкритий світ" (“Ореn world”) в Єльському університеті (США) у 2014 р. щодо того, як долати наслідки стресу, відновлювати відчуття самоконтролю та продовжувати ефективно функціонувати в стресових умовах.


Під час семінару відбулося навчання для представників волонтерських громадських організацій з приводу пошуку нових ресурсів, покращення взаємодії та профілактики емоційного вигорання. Також відбувся перфоменс студентського playback театру "Луна".


Playback театр у різних країнах використовується як форма "розумної"розваги та імпровізації, шлях розвитку відносин у різних спільнотах, вид унікальної зустрічі людей.


Присутні отримують можливість спробувати себе у ролі драматурга і режисера "особистого спектаклю".


Простір playback - це простір, де немає заданого сценарію і попередньо підготовлених слів, а є лише глядач зі своєю історією. Щира взаємодія акторів і глядачів дозволяє побачити різні за емоційним наповненням історії, які є важливими та значимими для всіх учасників.


Семінар організовано в рамках проекту “Соmmunity Self-help” (Спільноти самодопомоги), за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США.«Операціоналізована психодинамічна діагностика (ОПД2). Базовий курс»

опубліковано 6 груд. 2016 р., 04:32 Ярослав Пукас ‎(МПЦ, БДМУ, Чернівці)‎

23-25 жовтня 2015 р. у вищому державному навчальному закладі України «Буковинський державний медичний університет» в рамках співпраці між університетом та психіатричною клінікою м. Мюнстерлінген (Швейцарія) відбувся навчально-практичний семінар «Операціоналізована психодинамічна діагностика (ОПД2). Базовий курс»


ОПД 2 це інструмент психодинамічної діагностики, який отримав широке міжнародне визнання. Велика увага приділяється не лише самій процедурі постановки психотерапевтичного діагнозу, але і плануванню адекватних психотерапевтичних втручань, а також обєктивній оцінці результатів лікування. Діагноз згідно ОПД  2 базується на 5-ти вісях: «досвід хвороби і передумови до лікування», «міжособистісні стосунки», «конфлікт», «структура», «психічні та психосоматичні розлади у відповідності до МКХ10». Система ОПД2 успішно застосовується в роботі з пацієнтіами з депресивними розладами, панічними розладами, обсесивно-компульсивними розладами, соматоформними розладами і розладами харчової поведінки, рідше для психотичних розладів.

У семінарі взяли участь 20 практикуючих психотерапевтів, психологів, психіатрів та лікарів- психологів з Чернівців, Києва, Тернополя, Хмельницького, Одеси.http://www.christophsbad.de/typo3temp/pics/9477f45d9e.jpg

Ведуча курсу, професор, доктор медичних наук, Іза Саммет є головним лікарем клініки психосоматичної медицини і спеціальної психотерапії в Гьоппінгені (Німеччина). Вона також є науковим координатором психіатричної клініки Мюнстерлінген (Швейцарія) і професором медичного університету Парацельсіус в Зальцбурзі (Австрія). Професор Іза Саммет щиро ділилась власним великим клінічним досвідом в лікуванні психосоматичних захворювань, результатами власних досліджень в сфері психотерапії, зокрема психотерапевтичного стосунку.

1-10 of 48